Úvod

Vážení rodičové, milí žáci,

dovolte mi, abych Vás touto cestou seznámil s třídním plánem na měsíc listopad a shrnul říjnové aktivity. V říjnu se naše třída aktivně podílela na školním představení k výročí vzniku republiky dramatizací pověsti Bivoj, technickým zajištěním pódia a v neposlední řadě přípravou sokolovny a jejím pátečním úklidem. Naše hra se setkala s velkým úspěchem a oceněním přítomných. Podařilo se nám zachovat původní text a citlivě ho umístit do blíže neurčené doby s minimální jevištní úpravou. Zůstává ve fantazii všech, zda se příběh o Bivojovi a kanci odehrával v minulosti, přítomnosti či budoucnosti. Bivoj v podání osmé á měl vtip, nápad a jiskru. Třída se opět ukázala jako tvořivě schopná a potvrdila své kvality.

V listopadu nás čekají dvě akce. První z nich 21.11., kdy škola pořádá projektový den k významným osmičkám v české historii. Jsme osmáci a tak vyrazíme vlakovou linkou č. 80 v 8. 02 do Prahy na výstavu Zásadní osmičky české historie, která je instalována na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Naše třída v těchto místech také provede dotazníkové šetření, které se bude zabývat osmičkami v českých dějinách. Zbyde také čas na osobní volno a vyhodnocení průzkumu.

28.11. navštívíme Smetanovu síň Obecního domu v Praze, kde si vyslechneme generální zkoušku Orchestru hlavního města Prahy FOK. Na programu zazní houslový koncert D dur Petra Ilijiče Čajkovského a Symfonické tance Sergeje Rachmaninova. Jako sólista vystoupí významný představitel mladé generace českých houslistů Jan Mráček. Součástí koncertu je také beseda, která proběhne před samotným programem. Zvýhodněná cena koncertu je 115,- Kč. Prosím o uhrazení do 21.11. 2018.

22.11. proběhnou konzultační hodiny druhého stupně. Využijte možnost setkat se osobně s pedagogy a pobavit se s nimi o svých dětech. Příhlášení bude probíhat přes doodle.

Přeji Vám krásné podzimní dny. 

A:

 

 

 

 


Načítání


Co bude zítra

Načítání